< návrat zpět

Miriam Rodriguez Brüllová

Miriam Rodriguez BrullovaStudovala na Státní konzervatoři a Vysoké škole múzických umění v Bratislavě (bakalářský diplom). Magisterský diplom získala v roce 2001 v Kanadě na Université du Québec à Montréal a na Université Laval v Quebecu pod vedením špičkového kitaristy Alvara Pierriho. U stejného profesora sa v letech 2002 - 2003 zdokonalovala v interpretačním umění v rámci postgraduálního studia na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni.

Získala najvyšší ocenení na kytarových soutěžích na Slovensku, ve Vídni, Kutné Hoře, španělské Toroelle de Montgrí a německém Weikersheime.

Vystoupila jako sólistka pod taktovkou renomovaných dirigentů s vícerými známými huddebními tělesami, např. s Jerusalem Symphony Orchestra, Brandenburgisches Staatsorchester, Orchestra Fondazione Arena di Verona, Orchestra Sinfonica di Roma, Orquesta Filarmónica de Bogotá, Universal Philharmonic Orchestra Seoul, Filharmonia Podkarpacka Rzeszow, Virtuosi di Praga, Talichovým komorním orchestrem, Virtuosi Pragenses, Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů, Severočeskou filharmonií, Karlovarským symfonickým orchestrem, Státním komorním orchestrem Žilina, s orchestry Cappella Istropolitana, Camerata Seoul a dalšími. Vystoupila také se Zemlinského kvartetem, Aeoulus Quartet (USA), Kallaci Quartet (Jižní Korea), Stamicovým kvartetem, Slovenským kvartetem a dalšími seskupeními.

Představila se ve známých koncertních sálech jako například v pražském Rudolfíně, berlínském Konzerthause, korejském Seoul Art Center, římském Auditorium Conciliazione, veronském Teatro Filarmonico a dalších.

Kromě vystoupení na Slovensku hrála v mnoha státech Evropy, v Jižní i Severní Americe, Africe a v Ázii. Intenzívně se věnuje i komorní hře v rozličných seskupeních s předními slovenskými, českými a maďarskými umělci.

Nahrává pro Slovenský rozhlas, PragaDigitals (Francie) a Pavlík Records (Slovensko). Je iniciátorkou a uměleckou ředitelkou mezinárodního hudebního festivalu Bratislavská komorní kytara založeného v roce 2005.

Pedagogicky působila na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, v současnosti učí na Církevní konzervatoři v Bratislavě. Hraje na nástroji od světoznámeho německého mistra Gernota Wagnera.

Oficiální stránky: http://www.rodriguezbrullova.com